Leksykon diet

 
25.05.2019.
 Strona główna arrow Artykuły arrow Artykuły o dietach arrow Wysokobiałkowa dieta zmniejsza apetyt
   
Strona główna
Diety
Artykuły
Ciekawostki
Forum
Szukaj
Napisz do nas
Konkursy
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
 
 
 

Wysokobiałkowa dieta zmniejsza apetyt Email
Redaktor: Administrator   
17.03.2008.
donoszą naukowcy na łamach (...) "Cell Metabolism".
Istnieje tyle diet odchudzających, co odchudzających się osób. Jednak niektóre diety wydają się być bardziej skuteczne, o ile są przestrzegane i faktycznie doprowadzają do zmiany przyzwyczajeń żywieniowych. Taką dietą jest dieta wysokobiałkowa, z wieloma odmianami, w tym dietą hollywoodzką, Atkinsa, Cambridge, itp.

Grupa naukowców z INSERM oraz Uniwersytetu w Lyonie kierowana przez Gillesa Mithieux przedstawiła kolejne dowody na to, że wysokobiałkowa dieta może pomagać w odchudzaniu poprzez hamowanie apetytu. W badaniach prowadzonych na szczurach naukowcy pokazali, że pod wpływem wysokobiałkowej diety zwiększa się aktywność genów odpowiedzialnych za produkcję glukozy i komórki jelita cienkiego zaczynają wytwarzać glukozę. Wyprodukowana glukoza trafia do żyły wrotnej, naczynia krwionośnego odprowadzającego krew z powrotem do wątroby. Taki wzrost stężenia glukozy jest sygnałem wyczuwanym przez wątrobę i dalej przekazywanym do mózgu, gdzie aktywuje ośrodki odpowiedzialne za odczuwanie sytości, co powoduje zmniejszenie apetytu.

Wydaje się zatem, że wysokobiałkowa dieta może być skuteczną dietą odchudzającą, o ile oczywiście w diecie znajdzie się miejsce na inne potrzebne substancje, w tym tłuszcze i węglowodany, a przede wszystkim witaminy.

(onet.pl)
Zmieniony ( 17.03.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Zobacz również:
Tagi

szklanka diety kcal obiad wody soku śniadanie cukru kolacja herbaty chleba jogurtu mleka tłuszczu kromka łyżki diecie warzyw produkty warzywa owoce szklanki sałatka krwi dietę organizm dziennie jeść oleju dnia

 
 polityka prywatności | Sale weselne

>