Leksykon diet

 
16.12.2018.
 Strona główna arrow Artykuły arrow Artykuły o sposobach na... arrow Bez efektu jojo
   
Strona główna
Diety
Artykuły
Ciekawostki
Forum
Szukaj
Napisz do nas
Konkursy
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
 
 
 

Bez efektu jojo Email
Redaktor: Administrator   
04.05.2008.
Nie jest to artykuł o jakiś najnowszych odkryciach, ale o pewnej zasadzie... Bardzo często dopada nas efekt jo-jo i krótko cieszymy się nowo zdobytą z wielkim wysiłkiem sylwetką. Kiedyś trafiłam do kosmetyczki, której życiorys starczyłby na kilka tomów powieści.
Ja zamówiłam sobie drenaż limfatyczny i przy takim długim zabiegu toczyła się między nami rozmowa, która zeszła na diety. Kosmetyczka była szczuplutką osóbką, ja taką w normie. Od słowa do słowa rozmowa potoczyła się w stronę diet i wtedy potwierdziła się prawda, która jakby mi była znana od dawna.Otóż, według słów tej pani należy schudnąc o 2-3 kg mniej niż wynosi nasza dieta optymalna (czy właściwa dla naszego organizmu)
Przypomniałam sobie, że w dzieciństwie czytałam jakiś przepis na piękną sylwetkę  (chyba dotyczyło to gwiazd amerykańskiego kina) i tam też pojawił się termin schudniej poniżej swojej normalnej wagi (tak do 3-4 kg). Prawdopodobnie organizm odczytuję taką niską wagę, jako właściwą dla siebie i przestaje "być zainteresowany" gromadzeniem zapasów na wypadek głodu. Ot, taka ciekawostka, może komuś się przyda?
Zmieniony ( 04.05.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Komentarze

You must javascript enabled to use this form

wiem z własnego doświadczenia, że jak schudłam kiedyś dwa kilo więcej niż chciałam, moja waga urosła, ale tylko o te dwa kilo. Więc może trochę racji w tym jest :)

Napisał Zuza Matuszewska, dzień 05/04/2008 o 21:06

 1 
Strona 1 z 1 ( 1 Komentarze )
©2007 MosCom

 
 
 
Zobacz również:
Tagi

szklanka diety kcal obiad wody soku śniadanie cukru kolacja herbaty chleba jogurtu mleka tłuszczu kromka łyżki diecie warzyw produkty warzywa owoce szklanki sałatka krwi dietę organizm dziennie jeść oleju dnia

 
 polityka prywatności | Sale weselne

>