Leksykon diet

 
01.03.2021.
 Strona główna arrow Artykuły arrow Artykuły o sposobach na... arrow Jaki sport pomoże ci w walce z nadwagą
   
Strona główna
Diety
Artykuły
Ciekawostki
Forum
Szukaj
Napisz do nas
Konkursy
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
 
 
 

Jaki sport pomoże ci w walce z nadwagą Email
Redaktor: Administrator   
11.05.2008.
Szybciej schudniesz, gdy dietę połączysz z treningiem. Jednak nie ulegaj modom. Wybierz dla siebie odpowiedni sport.

To, co jest dobre dla młodej kobiety, nie sprawdzi się, a nawet może zaszkodzić seniorce. Sport, który rozwija mięśnie nóg, pomoże spalać kalorie, ale nie ułatwi walki o płaski brzuch. Nawet pływanie nie w każdym przypadku się sprawdzi, bo trzeba wiedzieć, jaki styl jest odpowiedni. Dlatego, wybierając dyscyplinę sportu, weź pod uwagę swój wiek, kondycję czy mankamenty figury, których chcesz się pozbyć.

Masz wystający brzuch

Najlepsze dla ciebie są te formy ruchu, które wymagają pracy mięśni brzucha. Jednocześnie zaś intensywnie pobudzają układ krążenia, bo wtedy łatwiej spala się tłuszcz zgromadzony na brzuchu i narządach wewnętrznych. Pływaj więc (najlepiej delfinem i z deską), uprawiaj jazdę na rowerze, a zimą biegi na nartach albo snowbord. Jeśli wolisz ćwiczyć pod dachem, wybierz zajęcia aerobowe.

Masz obfite biodra i uda

W tym wypadku pracować powinny przede wszystkim nogi. Ale dobre dla ciebie są również te dyscypliny sportu, które rozbudowują ramiona, ponieważ dzięki temu sylwetka nabiera ładnych proporcji. Możesz więc jeździć na rowerze, rolkach, łyżwach, zjeżdżać na nartach, pływać kraulem i żabką, uprawiać aerobik w wodzie czy chód sportowy. Posłuży ci również wiosłowanie, a także gra w tenisa.

Dokucza ci kręgosłup

Dobre dla ciebie są sporty, które wzmacniają mięśnie pleców i brzucha, wymagają pracy ramion, a przy tym nie przeciążają kręgosłupa. Wszystkie te warunki spełnia pływanie - najlepiej stylem grzbietowym i kraulem, a jeśli żabką, to tylko krytą. Możesz też uprawiać aerobik w wodzie, jogging, stretching i callanetics, grywać w siatkówkę i koszykówkę.

Jesteś kobietą dojrzałą

Uprawiaj takie dyscypliny sportu, które usprawnią wszystkie stawy, nie narażając ich przy tym na urazy, jednocześnie zaś nie będą obciążać serca. Posłuży ci więc spokojna jazda na rowerze, gra w badmintona, marszobiegi (także na nartach). Idealne dla ciebie jest pływanie każdym stylem, byle nie zanadto forsowne.

Szwankuje ci serce

Sport pomaga usprawnić pracę serca, dotlenić je i uregulować ciśnienie krwi, jednak musi być uprawiany z umiarem. Dobre dla ciebie jest pływanie - zwłaszcza na grzbiecie, jazda na rowerze, rolkach czy łyżwach, marszobiegi, stretching i callanetics.

Kontroluj tętno

Najlepsze efekty przynosi trening trwający co najmniej pół godziny, ale niezbyt intensywny. Aby sprawdzić, czy nie za bardzo się forsujesz, wystarczy zmierzyć tętno (na przegubie albo na tętnicy szyjnej). U młodej osoby liczba uderzeń serca na minutę (w czasie treningu) nie powinna przekraczać 160, u osoby w średnim wieku 140, natomiast u starszej 110.

Źródło: Naj
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Zobacz również:
Tagi

szklanka diety kcal obiad wody soku śniadanie cukru kolacja herbaty chleba jogurtu mleka tłuszczu kromka łyżki diecie warzyw produkty warzywa owoce szklanki sałatka krwi dietę organizm dziennie jeść oleju dnia

 
 polityka prywatności | Sale weselne

>