Leksykon diet

 
12.04.2021.
 Strona główna arrow Diety arrow Diety ekspresowe arrow Dieta K-E
   
Strona główna
Diety
Artykuły
Ciekawostki
Forum
Szukaj
Napisz do nas
Konkursy
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
 
 
 

Dieta K-E Email
Redaktor: Administrator   
21.08.2012.
Lekarze obiecują ubytek 10kg w 10 dni..... Ta bardzo dyskusyjna dieta zatacza coraz szersze kręgi – narodziła się w USA, głównie z myślą o tym, żeby pomóc zbyt pulchnym dziewczynom, które mają w bliskiej perspektywie ślub i chcą, co jest normalne, olśnić pana młodego i oczywiście zaskoczyć wszystkie koleżanki.


Dieta K-E (Ketogenic Enteral Nutrition), bo tak jest w skrócie określana, to bardzo restrykcyjna metoda, która wyklucza w 100%węglowodany. Nie przypomina jednak popularnej diety Dukana, ponieważ trwa tylko 10 dni i...

Osoby, które się na nią zdecydują otrzymują białko, tłuszcz i wodę bezpośrednio do żołądka przy pomocy sondy. Pacjentki niekiedy pozostają przez ten czas w szpitalu, chociaż zdecydowana większość Amerykanek odchudza się w domu. Komponent zawierający wszystkie potrzebne składniki i dostarczający 800 kcal jest dozowany przez specjalny komputer (maleńkie urządzenie). Podczas diety można pić wodę oraz niesłodzoną herbatę i kawę. Dieta pojawiła się także w Europie.


Organizm na tej diecie wprowadzany jest w stan ketozy, podobnie dzieje się w diecie Stillmana, czy Dukana w pierwszej fazie. Dieta budzi wiele kontrowersji wśród specjalistów, ale staje się coraz popularniejsza wśród kobiet, szczególnie właśnie dziewczyny przed ślubem masowo zgłaszają się po tę dietę, mimo że nie należy do tanich, ale rezultaty przysłaniają wszelkie minusy.


Tych minusów jest sporo, bo stan ketozy nie jest normalny dla organizmu, chociaż właśnie organizm w niego wprowadzony zaczyna spalać tłuszcz. Osoby, głównie dziewczyny, na tej diecie, skarżą się na nieświeży oddech, zaparcia (efekt braku błonnika), a także brak energii, senność. Osoby decydujące się na taki drastyczny dla organizmu sposób odżywiania muszą mieć zdrowe nerki, ale nawet gdy tak jest, należy mieć świadomość, że są one narażone na podrażnienie, a nawet uszkodzenie.


Istnieją jeszcze inne zagrożenia – mikstura podczas diety podawana jest przez rurkę wprowadzoną przez nos. Czasami może zdarzyć się, że rurka przesunie się i może dojść do zachłyśnięcia. Dość często, jeśli pacjentka nosi sondę przez 10 dni, może pojawić się odleżyna w nosie lub w przełyku, ale na szczęście po jej wyjęciu wszystko szybko wraca do normy.


Jak wynika z relacji osób, które przeszły tę dietę, jej zaletą. jest brak odczucia głodu i oczywiście wręcz błyskawiczne gubienie krągłości.


Jak każda restrykcyjna dieta, tak i ta budzi wiele kontrowersji. Jej autor, dr Olivier di Pietro z Florydy twierdzi, że jedynie drobne dolegliwości mogą sprawiać pewien dyskomfort podczas diety. Niektórzy straszą efektem jo-jo. Jednak po kilku dniach takiej diety żołądek się kurczy, głód jest zahamowany, więc jest to kwestia odpowiedniego odżywiania się po tej diecie, zresztą, jak po każdej.

Zmieniony ( 29.08.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Zobacz również:
Tagi

szklanka diety kcal obiad wody soku śniadanie cukru kolacja herbaty chleba jogurtu mleka tłuszczu kromka łyżki diecie warzyw produkty warzywa owoce szklanki sałatka krwi dietę organizm dziennie jeść oleju dnia

 
 polityka prywatności | Sale weselne

>