Leksykon diet

 
01.03.2021.
 Strona główna arrow Diety arrow Diety produktowe arrow Dieta bezglutenowa
   
Strona główna
Diety
Artykuły
Ciekawostki
Forum
Szukaj
Napisz do nas
Konkursy
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
 
 
 

Dieta bezglutenowa Email
Redaktor: Administrator   
18.08.2012.

Dieta wykluczająca gluten jest rozpowszechniana jako nowa moda wśród gwiazd. Dieta ta pozwala na uzyskanie i to w dość krótkim czasie, nienagannej figury.


Dieta bezglutenowa ma tę zaletę, że pozwala dość szybko schudnąć, ale pod warunkiem właściwego doboru składników, które się zjada każdego dnia. Gluten jest w produktach zbożowych: z żyta, owsa, pszenicy i jęczmienia. Nie można jeść kaszy manny, otrębów pszennych, pić kawy zbożowej, a także używać octu.


Na szczęście w tej diecie można jeść sporo produktów, w tym i zbożowych, które nie zawierają glutenu, ale są bogate w produkty odżywcze. Warto, by osoby przechodzące na taką dietę zainteresowały się amarantusem, który zaspokoi wiele potrzeb organizmu, jest to produkt warty zainteresowania wszystkich osób dbających o zdrowie. Można na tej diecie jeść ryż, ziemniaki, soję (ale z nią to ostrożnie, bo dodawana jest do wielu produktów, a, ma silne fitohormony podobne do estrogenów). Można jeść także grykę, proso, fasolę, soczewicę, mięso owoce i warzywa.Osobom, które nie mają do czynienia na co dzień z dietetyką, może wydawać się, że dieta bezglutenowa jest zdrowa, no bo w końcu można jeść bardzo dużo innych produktów. Jednak organizm to skomplikowana maszyna.


Gluten powoduje, że wzmaga się produkcja insuliny, a to z kolei związane jest z przenoszeniem cukru do komórek – dużo cukru w komórkach powoduje, że pojawia się i odkłada tłuszcz. Jeśli we krwi jest dużo insuliny, a niezbyt dużo cukru, to człowiek odczuwa to jako głód – zaspokaja się go najłatwiej czymś słodkim. Brak glutenu sprawia, że we krwi nie ma nadwyżek insuliny i osoba ją stosująca nie ma chęci podjadać słodkości. Na diecie bezglutenowej można, co ucieszy łasuchów, jeść czekoladę, ale bez dodatków, można nawet jeść miód, jak i wspomniane wyżej produkty.


Jednak trzeba pamiętać o tym, że na diecie bezglutenowej nie można objadać się bez umiaru. Brak glutenu powoduje, że nie pojawia się insulina w nadmiarze i spada nadmierny apetyt, który najczęściej jest powodem otylóści.

Zmieniony ( 22.08.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Zobacz również:
Tagi

szklanka diety kcal obiad wody soku śniadanie cukru kolacja herbaty chleba jogurtu mleka tłuszczu kromka łyżki diecie warzyw produkty warzywa owoce szklanki sałatka krwi dietę organizm dziennie jeść oleju dnia

 
 polityka prywatności | Sale weselne

>