Leksykon diet

 
14.07.2020.
 Strona główna arrow Artykuły arrow Inne artykuły arrow Kawałek sznurka, co czyni cuda
   
Strona główna
Diety
Artykuły
Ciekawostki
Forum
Szukaj
Napisz do nas
Konkursy
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
 
 
 

Kawałek sznurka, co czyni cuda Email
Redaktor: Administrator   
31.05.2009.
Często narzekamy, że nie możemy zadbać należycie o swoją sylwetkę, bo praca, dzieci i dom nie pozwalają nam na udział w zajęciach fitness. Jest najprostsze „urządzenie pod słońcem, które rozwija wszystkie niemal grupy mięśni i poprawia ich koordynację., a także wpływa pozytywnie na układ nerwowy – to możesz zyskać dzięki... skakance.

Skakanka to najlepszy sposób na poprawienie krążenia i spalenia dużej ilości kalorii – nawet 200 kcal przy 15 minutach skakania.


Nikt nie może powiedzieć, że nie stać go na skakankę – w każdym sklepie sportowym znajdziemy ich najprostsze modele – o, pewnie nie wiesz, że najnowocześniejsze robią pomiary: liczby skoków, spalonych kalorii, tętna, spalone kalorie oraz odległość jaka została wyskakana i wyposażone są w wyświetlacz LCD.


Skakankę możesz zawsze wszędzie zabrać ze sobą – jeśli będziesz jej często używać nawet się nie obejrzysz, a po tłuszczu zostanie tylko wspomnienie. Skakanka wpływa przede wszystkim na poprawę wyglądu naszych ud, bioder i pupy – a tu najtrudniej gubimy tłuszcz.


Ćwiczenia na skakance mogą mieć różne natężenie, różna może być wysokość naszych podskoków. Intensywność skoków też ma swoje określone normy:


mała intensywność: 60- 100 obrotów na minutę

średnia intensywność: 101 -159 obrotów na minutę

bardzo intensywne: 160 – 199 obrotów na minutę

wyścigowe: 200 – 300 obrotów na minutę


Jest aż 12 technik skakania – dwie najpopularniejsze to ta, gdy stopy są złączone i podskakujemy na nich równo oraz gdy stawiamy nogi naprzemiennie.


15 minut ćwiczeń na skakance to wystarczający trening na uzyskanie dobrej formy i spalenia tłuszczu, a także poprawy i to wyraźnej krążenia.


Nie należy jednak porywać się od razu na cały czas ćwiczenia, nawet, gdy ktoś pamięta jeszcze z dzieciństwa skakankę, która towarzyszyła nam na podwórku.


Zaczynaj ćwiczyć od 2-3 minut 2 do 4 razy w tygodniu – jak dojdziesz do 10 minut swobodnego skakania, możesz mieć pewność, że szybko będzie widać rezultat skakania – twoje skakanie może być na niskim poziomie intensywności.Zmieniony ( 31.05.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Zobacz również:
Tagi

szklanka diety kcal obiad wody soku śniadanie cukru kolacja herbaty chleba jogurtu mleka tłuszczu kromka łyżki diecie warzyw produkty warzywa owoce szklanki sałatka krwi dietę organizm dziennie jeść oleju dnia

 
 polityka prywatności | Sale weselne

>