Leksykon diet

 
21.03.2019.
 Strona główna arrow Artykuły arrow Inne artykuły arrow Talia 80 cm
   
Strona główna
Diety
Artykuły
Ciekawostki
Forum
Szukaj
Napisz do nas
Konkursy
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
 
 
 

Talia 80 cm Email
Redaktor: Administrator   
05.04.2009.
Dlaczego talia powyżej 80 cm u kobiet i 94 cm u mężczyzn jest niebezpieczna oraz co robić, by poprawić nie tylko swój wygląd, ale i zdrowie

Dlaczego w mediach bardzo często słyszymy lub czytamy, że jeśli obwód naszej damskiej talii przekracza 80, a męskiej 94 cm to jest powód do niepokoju.


Wielokrotnie pytamy dlaczego to jest powód do obaw? Otóż, tak znaczne powiększenie obwodu talii sugeruje, że doszło do stłuszczenia wątroby.


I pewnie pojawi się następne pytanie - jak to, przecież to schorzenie dotyczy ludzi nadużywających alkoholu - do dziś tak myśli wielu ludzi, a także niektórzy lekarze. Jest to błędne myślenie - stłuszczenie wątroby związane jest bardzo często z nadwagą oraz spotyka się ją u osób chorych na cukrzycę (szczególnie na tą typu 2)


Właśnie umiejscowienie wątroby sugeruje i sprawdza się to w większości przypadków, że powiększenie obwodu tali to nie tylko efekt naszej nadwagi, ale problemów z wątrobą, których możemy w zasadzie jeszcze nie odczuwać. Badania pokazują, że aż 60% otyłych osób ma stłuszczenie wątroby.


Problem nasila się z pokolenia na pokolenie - zmienił się tryb życia - coraz mniej ruchu, sposób odżywiania, stresy i przyjmowanie coraz więcej leków oraz wspomniana już wcześniej nadwaga lub otyłość.


W chwili obecnej proste badanie USG pokazuje problemy z wątrobą i jeśli nie dotyczy stłuszczenie osoby nadużywającej alkoholu, to konieczna jest dalsza diagnostyka.


Choroba sama w sobie nie daje zbyt wielu uciążliwych objawów, no może lekki dyskomfort p[o prawej stronie pod żebrami. Niebezpieczne są skutki stłuszczenia - wątroba może nie w pełni spełniać swoje funkcje, może wzrastać poziom złego cholesterolu, a sam narząd może włóknieć , co w efekcie prowadzi do marskości, no, a bez wątroby nie da się żyć.


Czy zatem sytuacja jest beznadziejna? Otóż nie. Wystarczy zacząć się odchudzać - każdy zgubiony kilogram, to mniejsze odtłuszczenie wątroby - można raz w roku dodatkowo zrobić sobie kurację oczyszczającą tego narządu.


Niezależnie od głosów za oczyszczaniem, czy przeciw temu, każdy, kto choć przez chwilę zadbał o swoją wątrobę, na pewno odczuwa polepszenie samopoczucia.

Zmieniony ( 07.04.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Zobacz również:
Tagi

szklanka diety kcal obiad wody soku śniadanie cukru kolacja herbaty chleba jogurtu mleka tłuszczu kromka łyżki diecie warzyw produkty warzywa owoce szklanki sałatka krwi dietę organizm dziennie jeść oleju dnia

 
 polityka prywatności | Sale weselne

>