Leksykon diet

 
01.03.2021.
 Strona główna arrow Artykuły arrow Inne artykuły arrow Tolerancja, o tak od dziś!
   
Strona główna
Diety
Artykuły
Ciekawostki
Forum
Szukaj
Napisz do nas
Konkursy
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
 
 
 

Tolerancja, o tak od dziś! Email
Redaktor: Administrator   
16.06.2008.


    Co pewien czas przez nasz kraj przetacza się fala dyskusji zwolenników i przeciwników parad równości mniejszości seksualnych.
    W zasadzie temat czy akceptować i dawać mniejszościom prawa (głównie chodzi uznanie takiej pary za związek i skutki prawne z tego wynikające), czy potępiać i wręcz te prawa ograniczać itd. itp....dotyczy problemu TOLERANCJI.
    Istnieje jednak bardzo duża grupa ludzi, której tolerancja jest bardzo potrzebna - to ludzie otyli. Najbardziej dyskryminowane są otyłe dzieci!!!
    Niedawno gdzieś przeczytałam, że 25% społeczeństwa to ludzie bez tendencji do tycia, mogą sobie bezkarnie jeść, pojadać - tylko zazdrościć. Następne 75% to ludzie ze skłonnościami do tycia którzy:
* 25% mają skłonności do tycia, ale dzięki diecie i dyscyplinie nie utyją, ale część z nich będzie na pograniczu właściwej diety i nadwagi,
* 25% utyje , ale będzie miało nadwagę, ale nie staną się otyłymi,
* 25% stanie się otyłymi.

    Jest to bardzo uproszczona statystyka - w grę wchodzą tu jeszcze czynniki genetyczne, choroby, styl życia itp. i w realnym świecie nie jest to tak równo podzielone.

    Widać wyraźnie, że problemy z wagą ma aż 3/4 społeczeństwa - wśród  otyłych jest i czterdziestolatek z rozwiniętym mięśniem piwnym, jak i dziesięciolatek, który z powodu wałków tłuszczu nie gra w piłkę, często ma zwolnienie z W-F-u, a koledzy wołają za nim: grubas!!!

    Ile upokorzeń przeżywa otyły, młody człowiek, a nie oszukujmy się, szykany i docinki nie omijają też dorosłych.
    Wiele zaburzeń w żywieniu, często prowadzących do kalectwa czy śmierci (skutki anoreksji) to efekt presji otoczenia, mediów, które zdają się krzyczeć -tylko chude jest piękne!!! Tylko chude jest wartościowe!!!
    
    Homoseksualizm można ukryć, nikt nie musi afiszować swojej orientacji, otyłości nie skryjesz pod ubraniem, nie schowasz za siebie, czy do ciemnego kąta.

    Tolerancja to piękne słowo.

    Czasami możemy spotkać się z poglądem, że ludzie przy tuszy są zazwyczaj mili, przyjaźnie nastawieni do świata. Czy to prawda?
Każdy z nas szuka akceptacji - puszysty człowiek (przypominam, że termin ten wymyśliła nieodżałowana Danuta Rinn) nie zaimponuje wyglądem, najlepszy ciuch nie będzie na nim leżał jak na szczupłym człowieku przysłowiowe “byle co” i tu pojawia się zasada kompensacji (tajnej broni każdego z nas) - nie mogę być pięknym, będę miłym i osiągnę w środowisku to samo, co szczupli.
    Jednak uśmiech, ciepło grubasa ma zazwyczaj jeden kierunek - trudniej znaleźć wzajemność, młody otyły człowiek może być super przyjacielem, ale miłość- no lepiej pokazać się z kimś atrakcyjnym, szczupłym.
     Każdy, kto choć przez chwilę walczył z nadwagą, wie, że to bardzo przykra sytuacja, gdy słyszysz: o, ale ostatnio przytyłaś!!! Jeśli ktoś zauważy, że schudliśmy jesteśmy dumni i zadowoleni.
    Dlaczego otyłość jest przyczyną tak wielu małych-wielkich tragedii tysięcy ludzi. Dlaczego tak rzadko osoby z nadwagą mogą usłyszeć, że są piękne?

Dlatego proponuję zacznijmy walczyć o tolerancję dla tych wśród nas, których jest nieco za dużo, a którzy są tacy sami jak inni!!!

                                                                                                                     ALMA
 

Zmieniony ( 16.06.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Zobacz również:
Tagi

szklanka diety kcal obiad wody soku śniadanie cukru kolacja herbaty chleba jogurtu mleka tłuszczu kromka łyżki diecie warzyw produkty warzywa owoce szklanki sałatka krwi dietę organizm dziennie jeść oleju dnia

 
 polityka prywatności | Sale weselne

>