Leksykon diet

 
16.12.2018.
 Strona główna arrow Artykuły arrow Leki i naturalne środki wspomagające dietę arrow Pigułka odchudza, bo pęcznieje
   
Strona główna
Diety
Artykuły
Ciekawostki
Forum
Szukaj
Napisz do nas
Konkursy
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
 
 
 

Pigułka odchudza, bo pęcznieje Email
Redaktor: Administrator   
21.03.2008.
Może coś zamiast balona w żołądku? Opracowana przez włoskich naukowców pigułka z hydrożelu pęcznieje w żołądku, dając uczucie sytości.

Zastosowany w pigułce hydrożel miał początkowo posłużyć do produkcji bardziej chłonnych pieluszek dla niemowląt. Jednak kierujący pracami prof. Luigi Ambrosio zdał sobie sprawę, że hydrożel może mieć działanie podobne do bandingu - procedury chirurgicznego zmniejszenia żołądka.
Pigułka w stanie suchym ma sypką konsystencję, jednak połknięta i popita wodą zmienia się w sporą galaretowatą kulę, wydalaną po pewnym czasie. Powinna być przyjmowana co najmniej pół godziny przed posiłkiem. Osoby, które miały okazję ją wypróbować, porównują efekt działania do zjedzenia miski pełnej spaghettii i twierdzą, że powstrzymuje głód na kilka godzin.

Obecnie trwa kolejna faza badań z udziałem 90 otyłych ochotników. Okaże się, na ile skuteczna jest metoda i czy ma jakieś działania uboczne. Na pewno pigułka nie może być jedynym pożywieniem osób pragnących się odchudzić. Jeśli badania się powiodą, może trafić na rynek w maju 2008. PMW

PAP - Nauka w Polsce 2007-07-02

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Zobacz również:
Tagi

szklanka diety kcal obiad wody soku śniadanie cukru kolacja herbaty chleba jogurtu mleka tłuszczu kromka łyżki diecie warzyw produkty warzywa owoce szklanki sałatka krwi dietę organizm dziennie jeść oleju dnia

 
 polityka prywatności | Sale weselne

>