Leksykon diet

 
25.05.2019.
 Strona główna arrow Ciekawostki arrow Warto wiedzieć arrow Chcesz zostać mamą dziewczynki czy chłopca?
   
Strona główna
Diety
Artykuły
Ciekawostki
Forum
Szukaj
Napisz do nas
Konkursy
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
 
 
 

Chcesz zostać mamą dziewczynki czy chłopca? Email
Redaktor: Administrator   
04.05.2008.
Nie odkurzamy tu metod naszych prababć, ale najnowsze badania jakby je potwierdzają!!! Już wieki temu babki twierdziły, że to co je przyszała mama ma wpływ na płeć dziecka. Jak podają agencje prasowe, okazuje się, że w ludowych przekonaniach, mówiących o tym, że płeć dziecka zależy od tego, co kobieta je przed zajściem w ciążę jest sporo prawdy. Na przykład jedzenie czerwonego mięsa sprzyja urodzeniu chłopca, a owoców, warzyw i słodyczy – dziewczynki.

Do takich wniosków doszli między innymi naukowcy z Republiki Południowej Afryki. Zaobserwowali oni, że myszy, u których przed zajściem w ciążę spadał poziom glukozy we krwi rzadziej rodziły męskich potomków, niż samice, u których stężenie tego cukru nie obniżało się raptownie.
A że stężenie glukozy we krwi zależy przede wszystkim od tego, co jemy, stąd łatwo wysnuć wniosek, że dieta może mieć istotny wpływ na płeć dziecka. I tak na przykład podniesienie glukozy we krwi i utrzymywanie się go dłuższy czas na tym samym poziomie powoduje np. czerwone mięso. Szybki wzrost poziomu glukozy we krwi powodują także pokarmy bogate w łatwo przyswajalne węglowodany, np. słodycze, słodkie owoce i produkty z wysoko przetworzonej maki. Skok poziomu glukozy po tych pokarmach jest jednak gwałtowny i krótkotrwały, a zaraz po tym obserwuje się szybki jego spadek.
Jeśli więc kobieta pragnie mieć syna, powinna jeść dużo czerwonego mięsa, a gdy chce urodzić dziewczynkę – więcej owoców, warzyw i słodyczy.
Potwierdziły to badania na myszach, które przeprowadzili naukowcy z RPA. Przez trzy dni, w czasie których samice miały kontakt z samcami, 20 z nich otrzymywało, wraz z wodą, hormon, który hamuje transport glukozy do krwiobiegu, czego efektem był spadek stężenia glukozy we krwi. Przez resztę doświadczenia samicom podawano już czystą wodę. Okazało się, że myszy z grupy kontrolnej rodziły więcej samców (53 proc.), niż myszy, u których przed poczęciem doszło do spadku stężenia cukru (41 proc).
Tezę o związku poziomu glukozy we krwi matki z płcią dziecka potwierdza także zauważona już wcześniej prawidłowość – ta mianowicie, że samice z wysokim poziomem cukru we krwi, spowodowanym cukrzycą, rodzą więcej męskiego potomstwa niż przeciętnie.
Nie wyjaśniono jeszcze dokładnie, w jaki sposób spadek poziomu cukru we krwi zwiększa szanse na urodzenie dziewczynki. Przypuszcza się, że poziom glukozy może być wskaźnikiem stanu organizmu matki – gdy dłuższy czas utrzymuje się on na stałym poziomie, to można mówić o lepszym odżywieniu. A w okresie niedoborów pożywienia większe szanse na urodzenie syna mają kobiety silniejsze, o większej masie mięśniowej.
Według jednej z teorii, to, że matki rodzą więcej dziewczynek w okresie stresu, głodu lub gorszego stanu organizmu, może być korzystne z ewolucyjnego punktu widzenia. Słabszy syn ma bowiem małe szanse na spłodzenie potomstwa, a w przypadku słabszej córki prawdopodobieństwo to jest wyższe.
 


Zmieniony ( 04.05.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Zobacz również:
Tagi

szklanka diety kcal obiad wody soku śniadanie cukru kolacja herbaty chleba jogurtu mleka tłuszczu kromka łyżki diecie warzyw produkty warzywa owoce szklanki sałatka krwi dietę organizm dziennie jeść oleju dnia

 
 polityka prywatności | Sale weselne

>