Leksykon diet

 
26.01.2021.
 Strona główna arrow Ciekawostki arrow Warto wiedzieć arrow Fagonia cretica
   
Strona główna
Diety
Artykuły
Ciekawostki
Forum
Szukaj
Napisz do nas
Konkursy
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
 
 
 

Fagonia cretica Email
Redaktor: Administrator   
29.08.2012.
Warto przeczytać......

Ziołowa herbata, która zawiera ekstrakt z fagonia cretica, zwanej również virgin’s mantle, może pomóc kobietom chorym na raka piersi. Jak wynika z badań naukowców z Aston University, Birmingham oraz Russells Hall Hospital w Dudley, wyciąg z fagonii zatrzymuje wzrost komórek nowotworowych i to już po pięciu godzinach od aplikacji, zaś po 24 godzinach komórki rakowe umierają. Co ważne, zdrowe komórki nie ulegają uszkodzeniom – czytamy w „Daily Mail”, omawiającym wyniki badań opublikowane w „Science PLoS ONE”.

Uczeni prowadzili w laboratorium i tam udało im się wstępnie rozpracować mechanizm działania ekstraktu z fagonii. Otóż naprawia on zniszczone DNA komórek, co zatrzymuje rozwój nowotworu.

Nadal nie przeprowadzono badań z udziałem ludzi. Ale taką ziołową herbatę piją w Pakistanie kobiety, które cierpią na raka piersi. Napar nie jest jednak uważany za lek, a jedynie naturalny środek wspomagający leczenie U chorych pijących napar z fagonii nie zaobserwowano skutków ubocznych, takich jak po chemioterapii: wypadania włosów, spadku liczby krwinek czy nudności.

Fagonia creatica rośnie w suchych i pustynnych rejonach Pakistanu, Indii, Afryki oraz części Europy.

 

źródło: dziennik.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Zobacz również:
Tagi

szklanka diety kcal obiad wody soku śniadanie cukru kolacja herbaty chleba jogurtu mleka tłuszczu kromka łyżki diecie warzyw produkty warzywa owoce szklanki sałatka krwi dietę organizm dziennie jeść oleju dnia

 
 polityka prywatności | Sale weselne

>