Leksykon diet

 
12.04.2021.
 Strona główna arrow Ciekawostki arrow Warto wiedzieć arrow Odchudzanie nie zawsze wychodzi na zdrowie
   
Strona główna
Diety
Artykuły
Ciekawostki
Forum
Szukaj
Napisz do nas
Konkursy
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
 
 
 

Odchudzanie nie zawsze wychodzi na zdrowie Email
Redaktor: Administrator   
18.01.2013.

Zachęcanie osób otyłych do zrzucenia wagi, nie zawsze wychodzi im na zdrowie - przekonują naukowcy z Korei na łamach pisma "International Journal of Obesity". W swojej pracy badacze dowodzą, że utrata masy ciała może prowadzić do uwalniania trwałych zanieczyszczeń organicznych do krwi, co z kolei może oddziaływać negatywnie na zdrowie osoby odchudzającej się.

Trwałe zanieczyszczenia organiczne to mówiąc prościej związki organiczne wytwarzane przez ludzi podczas wielu procesów przemysłowych, powodujące występowanie wielu chorób między innymi zaburzeń hormonalnych, zaburzeń płodności i odporności, demencji oraz raka. Tego typu zanieczyszczenia są w organizmie kumulowane głównie w tkance tłuszczowej.

Jak wykazał Duk-Hee Lee wraz z kolegami z Kyungpook National University kiedy podczas odchudzania zmniejsza się objętości tkanki tłuszczowej w organizmie dochodzi do uwalniania tych właśnie zanieczyszczeń do krwi, następnie wraz z krwią docierają one do ważnych organów i mogą powodować różne uszkodzenia.

Naukowcy zaobserwowali, że dzieje się tak zwłaszcza jeżeli utrata wagi jest długotrwała. Zdaniem autorów pracy należy teraz zbadać które z negatywnych objawów zdrowotnych towarzyszących często odchudzaniu mają bezpośredni związek ze szkodliwym działaniem organicznych zanieczyszczeń uwolnionych z tkanki tłuszczowej.

źródło: PAP - Nauka w Polsce
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 
Zobacz również:
Tagi

szklanka diety kcal obiad wody soku śniadanie cukru kolacja herbaty chleba jogurtu mleka tłuszczu kromka łyżki diecie warzyw produkty warzywa owoce szklanki sałatka krwi dietę organizm dziennie jeść oleju dnia

 
 polityka prywatności | Sale weselne

>