Leksykon diet

 
25.05.2019.
 Strona główna arrow Ciekawostki arrow Warto wiedzieć arrow Olej z wiesiołka odchudza!!!
   
Strona główna
Diety
Artykuły
Ciekawostki
Forum
Szukaj
Napisz do nas
Konkursy
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
 
 
 

Olej z wiesiołka odchudza!!! Email
Redaktor: Administrator   
08.03.2009.
Wiesiołek, mała roślinka o cudownej mocy. Masz problem z metabolizmem ? Stosujesz dietę, a waga z uporem stoi? Spróbuj zażyć olejek z wiesiołka (lub ogórecznika lub pestek z czarnej porzeczki).

WIESIOŁEK - zazwyczaj idąc po łące traktujemy tę roślinkę jako kwitnące zielsko, niewarte naszej uwagi - w Polsce najczęściej spotykamy wiesiołek dwuletni. Na szczęście są dociekliwi badacze natury i oni odkryli, co kryje w sobie wiesiołek - a jest to olej z wiesiołka zawierający kwas gamma linolenowy(GLA- omega-6) - jest chyba najbogatsze jego źródło


GLA zapobiega zawałom serca, wzmacnia odporność, zapobiega powstawaniu nowotworów, pomaga chorym na astmę, poprawia kondycję włosów i paznokci., jest też balsamem na wiele kobiecych problemów ze zdrowiem i samopoczuciem, napięciem przedmiesiączkowym, reguluje cykl. Poprawia też wygląd i kondycję skóry..


To wszystko wiele osób już wie, ale niewiele z nas wie, że przyjmowanie oleju z wiesiołka zdecydowanie pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej - podobne właściwości ma olej z ogórecznika i olej z pestek czarnej porzeczki.


Jaki działa tu mechanizm? Otóż nasze narządy otoczone są tzw. brunatną tkanką tłuszczową, jest ona niezbędna do spalania nadmiaru tłuszczu, ale musi być pobudzona do działania - właśnie GLA jest niezbędny do pobudzenia tego procesu, w którym organizm wytwarza prostaglandyny odpowiedzialne za rozpoczęcie spalania tkanki tłuszczowej w mitochondriach brunatnej tkanki tłuszczowej. Cały ten uproszczony opis sprowadza się jednak do jednej, bardzo ważnej informacji:dzięki przyjmowaniu oleju z wiesiołka CHUDNIEMY!


Wystarczy od 4-8 kapsułek dziennie (zawartość 500 mg) - właściwie nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania oleju z wiesiołka (ale zawsze prosimy o kontakt z lekarzem lub farmaceutą). Musimy zadbać, by kupiony przez nas olej był jak najmniej przetworzony !!!


Osoby, które stosowały kurację z olejem z wiesiołka twierdzą, że efekty były odczuwalne po tygodniu - pomaga on także w zgubieniu tych zazwyczaj najtrudniejszych 3-5 kg kończących naszą walkę z nadwagą.

Zmieniony ( 08.03.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Komentarze

You must javascript enabled to use this form

Mogę tylko dodac ,ze ja tez łykałam ole z wiesiołka o nazwie OEPAROL farmaceuta polecił jako najlepszy,sprawdzony i cos w tym jest schudłam ale nie tylko moj skóra -która była sucha jak pieprz jest nawodniona a zmarszczki jakby mniejsze:)

Napisał bozena, dzień 07/09/2012 o 19:52

GLA jest produktem wyjściowym do produkcji prostaglandyn, to prawda. Ale tkanka brunatna występuje tylko u małych dzieci, a u dorosłych tylko jeśli baaaardzo dużo przebywają w niskich temp, np. ze względu na pracę. By chudnąć trzeba zredukować żółtą tkankę tłuszczową. Choć olej z wiesiołka mi służy, zauważyłam lepszą kondycję skóry.

Napisał Hanul, dzień 05/16/2011 o 22:51

Stosuje olej od roku schudlam 20 kg.

Napisał krystyna, dzień 04/01/2011 o 13:02

Oczywiście na początku może mieć się wrażenie, że odchudza bo biorąc go od 4-6 kaps. dziennie jest efekt przeczyszczający. Biorę wiesiołek od ponad roku i nie schudłam, ale pomaga mi na inne schorzenie (zawroty głowy)i dzięki niemu nie muszę zażywać specyfików chemicznych.

Napisał pomorzanka, dzień 02/16/2010 o 22:35

ależ oczywiście, że są przeciwskazania w stosowaniu wiesiołka m.in. okres ciąży - wiesiołek może powodować skurcze macicy, co grozi poronieniem. Tak samo nie mogą go stostować po owulacji kobiety starające się o dziecko (przyczyna ta sama), czytałam również, że nie mogą go stosować osoby chore na epilepsje.

Napisał zgred, dzień 05/20/2009 o 14:05

 1 
Strona 1 z 1 ( 5 Komentarze )
©2007 MosCom

 
 
 
Zobacz również:
Tagi

szklanka diety kcal obiad wody soku śniadanie cukru kolacja herbaty chleba jogurtu mleka tłuszczu kromka łyżki diecie warzyw produkty warzywa owoce szklanki sałatka krwi dietę organizm dziennie jeść oleju dnia

 
 polityka prywatności | Sale weselne

>