Leksykon diet

 
12.04.2021.
 Strona główna arrow Diety arrow Znane diety lekarzy arrow Dieta Antoinea
   
Strona główna
Diety
Artykuły
Ciekawostki
Forum
Szukaj
Napisz do nas
Konkursy
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
 
 
 
 

Dieta Antoinea Email
Redaktor: Administrator   
08.04.2012.

Dieta Antoine’a gwarantuje utratę wagi w czasie jej trwania od 4 do 8 kilo! Możesz jeść wszystko, co lubisz i nie ograniczać się w ilości zjedzonego pokarmu, pod warunkiem, że jednego dnia będą to produkty z tej samej grupy.

Do wyboru masz 7 grup, na siedem dni tygodnia. Są to:

 • warzywa

 • owoce

 • mięso

 • produkty zbożowe

 • sery i nabiał, oprócz jajek

 • jaja - stanowią odrębną grupę

 • ryby

Dieta Antoine’a redukuje apetyt

Dieta polega na redukcji apetytu z powodu znużenia organizmu jedzeniem przez cały dzień tego samego. Jest to logiczne, no bo ile ryb można zjeść dziennie, jeśli nie je się poza tym nic innego? W pewnym momencie masz już dość i chociaż możesz zjeść ich dużo, zaczynasz tylko poskubywać.
A więc przepis jest prosty:

 1. dzień – mięso i wędliny

 2. dzień – warzywa

 3. dzień – nabiał (sery i mleko)

 4. dzień – owoce

 5. dzień – ryby

 6. dzień – produkty zbożowe

 7. dzień – jaja

Wszystkie produkty można piec, smażyć i gotować, ale poza odrobiną tłuszczu, odrobiną soli i niewielkimi ilościami cukru, ziołami i przyprawami nie można do nich niczego dodawać.

 • A więc jeśli omlet, to tylko z jajek, bez mleka i mąki. Jeśli jajecznica, to bez pomidorów i szczypiorku, nie na kiełbasce, ani na skwarkach. Wydaje się łatwe, w praktyce okazuje się trudne… Osoby będące na tej diecie mówią, że dzień, w którym od rana do wieczora je się jajka jest najtrudniejszy.

 • Dieta, choć wydaje się bardzo prosta wymaga uwagi by nie popadać w utarte schematy (np. ryba+cytryna). Może być uciążliwa, jeśli prowadzisz bujne życie towarzyskie, albo z powodu wykonywanego zawodu jadasz na mieście.

 • Dieta Antoine’a może być powtarzana regularnie raz na miesiąc lub raz na jakiś czas. Nie można jej stosować dłużej niż przez 7 dni, gdyż ryzykuje się niedobory, zwłaszcza witaminy B12 i mikroelementów. Mogą też pojawić się zaburzenia w trawieniu.

Zwolennicy diety podkreślają jej efektywność i dużą utratę wagi w relatywnie krótkim czasie, przeciwnicy zaś wspominają o tym, że będąc na niej można się czuć zmęczonym i osłabionym. Dlatego w czasie trwania diety Antoine’a odradza się wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Nie jest to również z pewnością dieta dla osób wykonujących intensywny wysiłek fizyczny. Tej diety nie poleca się też osobom z przewlekłymi chorobami.

 

 

 

Uwaga: w diecie Antoine’a nie popijamy bezpośrednio posiłków! Przez ten tydzień napoje to kawa (bez mleka, jeśli nie jest to dzień nabiałowy), herbata (bez cytryny, jeśli to nie jest dzień „owocowy”), zioła, woda i niewielkie ilości wina.

 


 

 

źródlo:poradnikzdrowie.pl


Zmieniony ( 08.04.2012. )
 
następny artykuł »
 
 
 
Zobacz również:
Tagi

szklanka diety kcal obiad wody soku śniadanie cukru kolacja herbaty chleba jogurtu mleka tłuszczu kromka łyżki diecie warzyw produkty warzywa owoce szklanki sałatka krwi dietę organizm dziennie jeść oleju dnia

 
 polityka prywatności | Sale weselne

>